POSEIDON POSEIDON

Analize Pro arhivate · text original neschimbat · verificare la 90 de minute

Analizele Pro din 4 noiembrie 2026

12 analize arhivate, reproduse neschimbate; 12 cu rezultat final și verificarea de a doua zi. Ce e Pro și bilanțul tuturor pick-urilor →

← 3 noiembrie 2026 · toate zilele · 5 noiembrie 2026 →

FK Majevica Lopare – Sutjeska Foča · 1st League - RS (Bosnia) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 6-1

Cifrele arhivate: 1 66% · X 20% · 2 15% · Peste 1.5 79% · Peste 2.5 57% · GG 51% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: FK Majevica Lopare e favorita clară a modelului: 66% victorie. La goluri, meciul e la mijloc: xG 2,07–0,81, peste 2,5 la 57%, scor probabil 2-0.

Context: Ultimele 5: FK Majevica Lopare Î 0-1, Î 2-5, Î 0-2, E 1-1, V 3-0; Sutjeska Foča Î 0-3, V 2-1, Î 1-2, E 0-0, Î 0-1.

Modelul vs realitate: FK Majevica Lopare, ultimele 7 acasă: 2,3 marcate și 0,7 primite pe meci, peste 2,5 în 4 din 7. Sutjeska Foča, ultimele 10 în deplasare: 0,6 marcate și 2,6 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 85% — Modelul dă 66% victorie FK Majevica Lopare și 20% egal; acasă, FK Majevica Lopare marchează 2,3 și primește 0,7 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 79% — Goluri pe meci: 3,0 la FK Majevica Lopare acasă, 3,2 la Sutjeska Foča în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 57% — Peste 2,5 în 4 din 7 meciuri acasă la FK Majevica Lopare și în 7 din 10 în deplasare la Sutjeska Foča. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: FK Majevica Lopare a marcat până la pauză în 5 din 7 meciuri acasă, Sutjeska Foča în 2 din 10 în deplasare.
ℹ️ xG în analizele POSEIDON = golurile așteptate de modelul nostru pentru fiecare echipă, calibrat pe meciurile trecute, nu xG din șuturi.

Verificarea de a doua zi · 6-1 (pauză 3-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X85%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri79%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri57%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.9, au fost 7. Rezultat 1X2: 1, cu 66% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 66% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Cardiff – West Ham · Championship (England) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 3-3

Cifrele arhivate: 1 44% · X 22% · 2 34% · Peste 1.5 85% · Peste 2.5 66% · GG 62% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 44% victorie Cardiff, 22% egal, 34% victorie West Ham. Modelul așteaptă goluri: xG 1,79–1,54, peste 2,5 la 66%, scor probabil 1-1.

Context: Cardiff e pe locul 18 cu 14 puncte, West Ham pe locul 8 cu 22. Ultimele 5: Cardiff Î 0-3, V 1-0, E 2-2, V 5-1, Î 1-2; West Ham Î 1-3, Î 2-3, V 1-0, V 6-0, E 1-1. Directe: Cardiff 2-0 West Ham, West Ham 3-1 Cardiff, Cardiff 0-2 West Ham. Absențe: Cardiff: C. Chambers (Knee Injury); Cardiff: D. Lawlor (Hamstring Injury); Cardiff: K. Bielik (Inactive); Cardiff: C. Robinson (Inactive).

Modelul vs realitate: Cardiff, ultimele 10 acasă: 2,1 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. West Ham, ultimele 10 în deplasare: 2,5 marcate și 0,9 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Banda 85–100% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 87,1% din 9207 cazuri.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 85% — Goluri pe meci: 3,8 la Cardiff acasă, 3,4 la West Ham în deplasare
  • Principal: Peste 2,5 goluri — 66% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Cardiff și în 6 din 10 în deplasare la West Ham
  • Curajos: Ambele marchează — 62% — Cardiff marchează acasă în 9 din 10, West Ham în deplasare în 9 din 10. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Cardiff a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, West Ham în 8 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-3 (pauză 3-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri85%✅ a ieșit
PrincipalPeste 2,5 goluri66%✅ a ieșit
CurajosAmbele marchează62%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.3, au fost 6. Rezultat 1X2: X, cu 22% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (X) modelul îi dădea 22% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Atletik Kuklen – Spartak Plovdiv · Third League - Southeast (Bulgaria) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 0-3

Cifrele arhivate: 1 22% · X 20% · 2 58% · Peste 1.5 84% · Peste 2.5 65% · GG 59% · scor probabil 1-2. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Spartak Plovdiv e ușor favorită: 58% victorie, 20% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 1,18–2,10, peste 2,5 la 65%, scor probabil 1-2.

Context: Atletik Kuklen e pe locul 15 cu 10 puncte, Spartak Plovdiv pe locul 3 cu 30. Ultimele 5: Atletik Kuklen V 2-0, Î 0-1, Î 0-3, E 3-3, Î 0-2; Spartak Plovdiv V 2-1, Î 0-1, V 3-1, Î 1-2, V 2-0. Directe: Atletik Kuklen 2-4 Spartak Plovdiv, Spartak Plovdiv 0-1 Atletik Kuklen, Spartak Plovdiv 4-0 Atletik Kuklen.

Modelul vs realitate: Atletik Kuklen, ultimele 10 acasă: 1,6 marcate și 2,1 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Spartak Plovdiv, ultimele 10 în deplasare: 2,3 marcate și 2,6 primite pe meci, peste 2,5 în 9 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe Third League - Southeast, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 87% din 82 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 84% — Goluri pe meci: 3,7 la Atletik Kuklen acasă, 4,9 la Spartak Plovdiv în deplasare
  • Principal: Peste 2,5 goluri — 65% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la Atletik Kuklen și în 9 din 10 în deplasare la Spartak Plovdiv
  • Curajos: Ambele marchează — 59% — Atletik Kuklen marchează acasă în 8 din 10, Spartak Plovdiv în deplasare în 10 din 10. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: Atletik Kuklen a marcat până la pauză în 4 din 10 meciuri acasă, Spartak Plovdiv în 8 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-3 (pauză 0-2)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri84%✅ a ieșit
PrincipalPeste 2,5 goluri65%✅ a ieșit
CurajosAmbele marchează59%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.3, au fost 3. Rezultat 1X2: 2, cu 58% în model.

Lecția: Rezultat amestecat: o parte din pick-uri au ieșit, o parte nu. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 58% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

BEA Mountain – LISCR · LFA First Division (Liberia) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 1-0

Cifrele arhivate: 1 64% · X 20% · 2 16% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 60% · GG 53% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: BEA Mountain e favorita clară a modelului: 64% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,09–0,89, peste 2,5 la 60%, scor probabil 2-0.

Context: BEA Mountain e pe locul 1 cu 15 puncte, LISCR pe locul 10 cu 7. Ultimele 5: BEA Mountain V 3-1, V 2-1, V 5-2, V 2-1, V 2-0; LISCR V 2-0, E 0-0, Î 1-3, Î 0-1, V 3-0. Directe: BEA Mountain 3-1 LISCR, LISCR 2-1 BEA Mountain, BEA Mountain 3-2 LISCR.

Modelul vs realitate: BEA Mountain, ultimele 10 acasă: 3,4 marcate și 0,8 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. LISCR, ultimele 10 în deplasare: 1,1 marcate și 1,9 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 84% — Modelul dă 64% victorie BEA Mountain și 20% egal; acasă, BEA Mountain marchează 3,4 și primește 0,8 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 4,2 la BEA Mountain acasă, 3,0 la LISCR în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la BEA Mountain și în 6 din 10 în deplasare la LISCR. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: BEA Mountain a marcat până la pauză în 8 din 9 meciuri acasă, LISCR în 3 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 1-0 (pauză 0-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X84%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri81%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 1. Rezultat 1X2: 1, cu 64% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (81%) nu — rezultatul a căzut în cei 19% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 64% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Somaspor – Sebat Gençlikspor · 2. Lig (Turkey) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 0-0

Cifrele arhivate: 1 21% · X 20% · 2 59% · Peste 1.5 84% · Peste 2.5 64% · GG 58% · scor probabil 1-2. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Sebat Gençlikspor e ușor favorită: 59% victorie, 20% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 1,14–2,11, peste 2,5 la 64%, scor probabil 1-2.

Context: Somaspor e pe locul 14 cu 7 puncte, Sebat Gençlikspor pe locul 13 cu 8. Ultimele 5: Somaspor Î 0-2, E 0-0, Î 1-4, Î 1-2, Î 0-3; Sebat Gençlikspor V 3-0, V 4-1, V 3-2, Î 1-2, E 1-1.

Modelul vs realitate: Somaspor, ultimele 10 acasă: 1,9 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Sebat Gençlikspor, ultimele 10 în deplasare: 1,5 marcate și 1,3 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe 2. Lig, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 79% din 119 meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 84% — Goluri pe meci: 3,6 la Somaspor acasă, 2,8 la Sebat Gençlikspor în deplasare
  • Principal: X2 — 79% — Modelul dă 59% victorie Sebat Gençlikspor și 20% egal; în deplasare, Sebat Gençlikspor marchează 1,5 și primește 1,3 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 64% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Somaspor și în 6 din 10 în deplasare la Sebat Gençlikspor. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Somaspor a marcat până la pauză în 7 din 10 meciuri acasă, Sebat Gençlikspor în 4 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-0 (pauză 0-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri84%❌ nu a ieșit
PrincipalX279%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri64%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.2, au fost 0. Rezultat 1X2: X, cu 20% în model.

Lecția: Modelul a supraestimat golurile: aștepta 3.2, au fost 0. Rezultatului care s-a produs (X) modelul îi dădea 20% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Downtown – Wologizi · LFA First Division (Liberia) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 3-2

Cifrele arhivate: 1 31% · X 23% · 2 45% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 60% · GG 58% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Wologizi e ușor favorită: 45% victorie, 23% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 1,33–1,69, peste 2,5 la 60%, scor probabil 1-1.

Context: Downtown e pe locul 11 cu 6 puncte, Wologizi pe locul 8 cu 8. Ultimele 5: Downtown V 3-1, Î 0-4, V 1-0, Î 2-4, Î 0-1; Wologizi V 5-0, E 1-1, V 2-0, Î 0-3, E 2-2. Directe: Downtown 1-2 Wologizi, Wologizi 3-3 Downtown.

Modelul vs realitate: Downtown, ultimele 10 acasă: 1,1 marcate și 1,6 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Wologizi, ultimele 10 în deplasare: 1,7 marcate și 1,6 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 2,7 la Downtown acasă, 3,3 la Wologizi în deplasare
  • Principal: X2 — 69% — Modelul dă 45% victorie Wologizi și 23% egal; în deplasare, Wologizi marchează 1,7 și primește 1,6 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la Downtown și în 6 din 10 în deplasare la Wologizi. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Downtown a marcat până la pauză în 4 din 9 meciuri acasă, Wologizi în 7 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-2

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri81%✅ a ieșit
PrincipalX269%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 5. Rezultat 1X2: 1, cu 31% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (69%) nu — rezultatul a căzut în cei 31% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 31% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Litija – Tolmin · 3. SNL - West (Slovenia) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 0-2

Cifrele arhivate: 1 56% · X 22% · 2 22% · Peste 1.5 80% · Peste 2.5 60% · GG 56% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Litija e ușor favorită: 56% victorie, 22% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 1,92–1,08, peste 2,5 la 60%, scor probabil 1-1.

Context: Litija e pe locul 4 cu 21 de puncte, Tolmin pe locul 6 cu 18. Ultimele 5: Litija V 3-1, Î 0-1, V 7-0, E 1-1, V 4-0; Tolmin V 4-2, V 3-0, Î 0-1, Î 0-2, V 2-0.

Modelul vs realitate: Litija, ultimele 8 acasă: 1,6 marcate și 0,6 primite pe meci, peste 2,5 în 3 din 8. Tolmin, ultimele 10 în deplasare: 2,4 marcate și 1,6 primite pe meci, peste 2,5 în 9 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe 3. SNL - West, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 79% din 56 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 80% — Goluri pe meci: 2,2 la Litija acasă, 4,0 la Tolmin în deplasare
  • Principal: 1X — 78% — Modelul dă 56% victorie Litija și 22% egal; acasă, Litija marchează 1,6 și primește 0,6 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 3 din 8 meciuri acasă la Litija și în 9 din 10 în deplasare la Tolmin. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Litija a marcat până la pauză în 1 din 8 meciuri acasă, Tolmin în 8 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-2 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri80%✅ a ieșit
Principal1X78%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 2. Rezultat 1X2: 2, cu 22% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (78%) nu — rezultatul a căzut în cei 22% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 22% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Shaita – Borough · LFA First Division (Liberia) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 1-2

Cifrele arhivate: 1 35% · X 24% · 2 41% · Peste 1.5 79% · Peste 2.5 58% · GG 57% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 35% victorie Shaita, 24% egal, 41% victorie Borough. La goluri, meciul e la mijloc: xG 1,36–1,52, peste 2,5 la 58%, scor probabil 1-1.

Context: Shaita e pe locul 18 cu 1 puncte, Borough pe locul 12 cu 4. Ultimele 5: Shaita Î 0-1, E 1-1, Î 2-5, Î 1-2, Î 0-3; Borough Î 1-3, Î 0-1, Î 0-2, V 3-1, E 1-1.

Modelul vs realitate: Shaita, ultimele 10 acasă: 1,4 marcate și 1,2 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Borough, ultimele 10 în deplasare: 1,3 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 79% — Goluri pe meci: 2,6 la Shaita acasă, 3,0 la Borough în deplasare
  • Principal: X2 — 65% — Modelul dă 41% victorie Borough și 24% egal; în deplasare, Borough marchează 1,3 și primește 1,7 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 58% — Peste 2,5 în 5 din 10 meciuri acasă la Shaita și în 6 din 10 în deplasare la Borough. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: Shaita a marcat până la pauză în 3 din 9 meciuri acasă, Borough în 1 din 8 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 1-2

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri79%✅ a ieșit
PrincipalX265%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri58%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.9, au fost 3. Rezultat 1X2: 2, cu 41% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 41% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

H&H Export – Matagalpa · Primera Division (Nicaragua) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 3-1

Cifrele arhivate: 1 44% · X 24% · 2 31% · Peste 1.5 79% · Peste 2.5 58% · GG 57% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 44% victorie H&H Export, 24% egal, 31% victorie Matagalpa. La goluri, meciul e la mijloc: xG 1,59–1,29, peste 2,5 la 58%, scor probabil 1-1.

Context: H&H Export e pe locul 6 cu 17 puncte, Matagalpa pe locul 10 cu 10. Ultimele 5: H&H Export Î 2-4, Î 0-3, Î 1-3, Î 1-4, V 2-0; Matagalpa Î 0-1, Î 0-2, E 0-0, Î 1-4, Î 1-5. Directe: Matagalpa 0-3 H&H Export, Matagalpa 2-1 H&H Export, H&H Export 0-1 Matagalpa.

Modelul vs realitate: H&H Export, ultimele 10 acasă: 0,9 marcate și 2,2 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Matagalpa, ultimele 10 în deplasare: 1,0 marcate și 1,9 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe Primera Division, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 80% din 51 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 79% — Goluri pe meci: 3,1 la H&H Export acasă, 2,9 la Matagalpa în deplasare
  • Principal: 1X — 69% — Modelul dă 44% victorie H&H Export și 24% egal; acasă, H&H Export marchează 0,9 și primește 2,2 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 58% — Peste 2,5 în 5 din 10 meciuri acasă la H&H Export și în 5 din 10 în deplasare la Matagalpa. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: H&H Export a marcat până la pauză în 5 din 10 meciuri acasă, Matagalpa în 2 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-1 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri79%✅ a ieșit
Principal1X69%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri58%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.9, au fost 4. Rezultat 1X2: 1, cu 44% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 44% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Freeport – Heaven Eleven · LFA First Division (Liberia) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 2-1

Cifrele arhivate: 1 27% · X 24% · 2 49% · Peste 1.5 79% · Peste 2.5 57% · GG 56% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Heaven Eleven e ușor favorită: 49% victorie, 24% egal. La goluri, meciul e la mijloc: xG 1,17–1,70, peste 2,5 la 57%, scor probabil 1-1.

Context: Freeport e pe locul 3 cu 12 puncte, Heaven Eleven pe locul 4 cu 10. Ultimele 5: Freeport V 2-0, Î 2-5, V 2-1, V 1-0, V 2-0; Heaven Eleven V 1-0, V 4-0, Î 0-1, V 3-0, E 1-1. Directe: Freeport 1-2 Heaven Eleven, Heaven Eleven 4-2 Freeport, Freeport 3-2 Heaven Eleven.

Modelul vs realitate: Freeport, ultimele 10 acasă: 1,5 marcate și 2,0 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Heaven Eleven, ultimele 10 în deplasare: 1,4 marcate și 1,0 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 79% — Goluri pe meci: 3,5 la Freeport acasă, 2,4 la Heaven Eleven în deplasare
  • Principal: X2 — 73% — Modelul dă 49% victorie Heaven Eleven și 24% egal; în deplasare, Heaven Eleven marchează 1,4 și primește 1,0 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 57% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Freeport și în 6 din 10 în deplasare la Heaven Eleven. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: Freeport a marcat până la pauză în 4 din 9 meciuri acasă, Heaven Eleven în 4 din 9 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 2-1

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri79%✅ a ieșit
PrincipalX273%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri57%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.9, au fost 3. Rezultat 1X2: 1, cu 27% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (73%) nu — rezultatul a căzut în cei 27% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 27% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Black Man Warrior – Paynesville · LFA First Division (Liberia) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 3-1

Cifrele arhivate: 1 23% · X 23% · 2 54% · Peste 1.5 78% · Peste 2.5 56% · GG 54% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Paynesville e ușor favorită: 54% victorie, 23% egal. La goluri, meciul e la mijloc: xG 1,05–1,78, peste 2,5 la 56%, scor probabil 1-1.

Context: Black Man Warrior e pe locul 13 cu 3 puncte, Paynesville pe locul 2 cu 13. Ultimele 5: Black Man Warrior E 0-0, E 0-0, E 3-3, Î 0-2, Î 0-2; Paynesville V 3-1, V 5-2, V 5-2, V 4-2, E 2-2. Directe: Black Man Warrior 0-1 Paynesville, Paynesville 1-0 Black Man Warrior, Black Man Warrior 4-0 Paynesville.

Modelul vs realitate: Black Man Warrior, ultimele 10 acasă: 0,2 marcate și 1,1 primite pe meci, peste 2,5 în 2 din 10. Paynesville, ultimele 10 în deplasare: 1,7 marcate și 1,3 primite pe meci, peste 2,5 în 4 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. ⚠️ Echipele spun altceva la goluri: peste 2,5 în 2 din 10 acasă la Black Man Warrior și în 4 din 10 în deplasare la Paynesville.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 78% — Goluri pe meci: 1,3 la Black Man Warrior acasă, 3,0 la Paynesville în deplasare
  • Principal: X2 — 77% — Modelul dă 54% victorie Paynesville și 23% egal; în deplasare, Paynesville marchează 1,7 și primește 1,3 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 56% — Peste 2,5 în 2 din 10 meciuri acasă la Black Man Warrior și în 4 din 10 în deplasare la Paynesville. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: Black Man Warrior a marcat până la pauză în 1 din 10 meciuri acasă, Paynesville în 4 din 9 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-1

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri78%✅ a ieșit
PrincipalX277%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri56%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.8, au fost 4. Rezultat 1X2: 1, cu 23% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (77%) nu — rezultatul a căzut în cei 23% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 23% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Al Nasr – Sur · Professional League (Oman) · 4 noiembrie 2026 · rezultat final 0-3

Cifrele arhivate: 1 57% · X 23% · 2 20% · Peste 1.5 78% · Peste 2.5 56% · GG 53% · scor probabil 1-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Al Nasr e ușor favorită: 57% victorie, 23% egal. La goluri, meciul e la mijloc: xG 1,81–0,96, peste 2,5 la 56%, scor probabil 1-0.

Context: Al Nasr e pe locul 3 cu 12 puncte, Sur pe locul 14 cu 3. Ultimele 5: Al Nasr Î 0-1, V 1-0, E 3-3, Î 1-3, E 2-2; Sur V 2-1, Î 1-5, Î 0-1, V 2-1, V 3-1. Directe: Al Nasr 1-0 Sur, Al Nasr 3-0 Sur, Sur 0-2 Al Nasr.

Modelul vs realitate: Al Nasr, ultimele 10 acasă: 1,5 marcate și 0,9 primite pe meci, peste 2,5 în 3 din 10. Sur, ultimele 10 în deplasare: 1,2 marcate și 1,8 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 80% — Modelul dă 57% victorie Al Nasr și 23% egal; acasă, Al Nasr marchează 1,5 și primește 0,9 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 78% — Goluri pe meci: 2,4 la Al Nasr acasă, 3,0 la Sur în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 56% — Peste 2,5 în 3 din 10 meciuri acasă la Al Nasr și în 6 din 10 în deplasare la Sur. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: Al Nasr a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, Sur în 4 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-3 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X80%❌ nu a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri78%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri56%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.8, au fost 3. Rezultat 1X2: 2, cu 20% în model.

Lecția: Pick-ul de bază, cel cu probabilitatea cea mai mare din analiză, nu a ieșit. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 20% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

← 3 noiembrie 2026 · toate zilele · 5 noiembrie 2026 →

Arhivă descriptivă; dovada prospectivă se verifică separat. Statistic · informativ · nu sfat de pariere · 18+