POSEIDON POSEIDON

Analize Pro arhivate · text original neschimbat · verificare la 90 de minute

Analizele Pro din 5 noiembrie 2026

12 analize arhivate, reproduse neschimbate; 10 cu rezultat final și verificarea de a doua zi. Ce e Pro și bilanțul tuturor pick-urilor →

← 4 noiembrie 2026 · toate zilele

Vipers – Lugazi · Premier League (Uganda) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 2-0

Cifrele arhivate: 1 71% · X 20% · 2 9% · Peste 1.5 70% · Peste 2.5 45% · GG 39% · scor probabil 1-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Vipers e favorita clară a modelului: 71% victorie. La goluri, meciul e la mijloc: xG 1,85–0,44, peste 2,5 la 45%, scor probabil 1-0.

Context: Vipers e pe locul 10 cu 11 puncte, Lugazi pe locul 15 cu 8. Ultimele 5: Vipers Î 0-1, Î 0-1, E 0-0, V 5-0, E 1-1; Lugazi Î 1-2, Î 1-2, E 0-0, E 0-0, Î 0-3. Directe: Vipers 3-0 Lugazi, Lugazi 1-2 Vipers, Vipers 1-0 Lugazi.

Modelul vs realitate: Vipers, ultimele 10 acasă: 1,4 marcate și 0,4 primite pe meci, peste 2,5 în 3 din 10. Lugazi, ultimele 10 în deplasare: 0,5 marcate și 1,2 primite pe meci, peste 2,5 în 4 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 91% — Modelul dă 71% victorie Vipers și 20% egal; acasă, Vipers marchează 1,4 și primește 0,4 pe meci
  • Principal: Sub 3,5 goluri — 76% — Goluri pe meci: 1,8 la Vipers acasă, 1,7 la Lugazi în deplasare

De urmărit: Prima repriză: Vipers a marcat până la pauză în 3 din 10 meciuri acasă, Lugazi în 1 din 10 în deplasare.
ℹ️ xG în analizele POSEIDON = golurile așteptate de modelul nostru pentru fiecare echipă, calibrat pe meciurile trecute, nu xG din șuturi.

Verificarea de a doua zi · 2-0 (pauză 0-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X91%✅ a ieșit
PrincipalSub 3,5 goluri76%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.3, au fost 2. Rezultat 1X2: 1, cu 71% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 71% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Al-Qadisiyah FC – Al-Fayha · Pro League (Saudi-Arabia) · 5 noiembrie 2026 · fără rezultat final în bază

Cifrele arhivate: 1 77% · X 14% · 2 10% · Peste 1.5 86% · Peste 2.5 68% · GG 52% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Al-Qadisiyah FC e favorita clară a modelului: 77% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,65–0,79, peste 2,5 la 68%, scor probabil 2-0.

Context: Al-Qadisiyah FC e pe locul 2 cu 28 de puncte, Al-Fayha pe locul 13 cu 11. Ultimele 5: Al-Qadisiyah FC V 5-0, V 6-0, E 1-1, Î 2-3, V 1-0; Al-Fayha V 4-1, E 2-2, Î 2-3, Î 0-2, E 1-1. Directe: Al-Fayha 1-2 Al-Qadisiyah FC, Al-Qadisiyah FC 5-0 Al-Fayha, Al-Fayha 2-1 Al-Qadisiyah FC.

Modelul vs realitate: Al-Qadisiyah FC, ultimele 10 acasă: 2,1 marcate și 1,4 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Al-Fayha, ultimele 10 în deplasare: 0,6 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 4 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 90% — Modelul dă 77% victorie Al-Qadisiyah FC și 14% egal; acasă, Al-Qadisiyah FC marchează 2,1 și primește 1,4 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 86% — Goluri pe meci: 3,5 la Al-Qadisiyah FC acasă, 2,3 la Al-Fayha în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 68% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Al-Qadisiyah FC și în 4 din 10 în deplasare la Al-Fayha. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Al-Qadisiyah FC a marcat până la pauză în 7 din 10 meciuri acasă, Al-Fayha în 3 din 10 în deplasare.

Benfica – Lech Poznan · UEFA Europa League (World) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 3-1

Cifrele arhivate: 1 59% · X 20% · 2 21% · Peste 1.5 84% · Peste 2.5 64% · GG 58% · scor probabil 2-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Benfica e ușor favorită: 59% victorie, 20% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 2,10–1,14, peste 2,5 la 64%, scor probabil 2-1.

Context: Benfica e pe locul 2 cu 9 puncte, Lech Poznan pe locul 32 cu 1. Ultimele 5: Benfica V 1-0, V 4-1, V 2-1, V 4-1, V 4-1; Lech Poznan V 3-1, Î 0-1, V 2-1, E 1-1, V 6-1. Directe: Benfica 4-0 Lech Poznan, Lech Poznan 2-4 Benfica. Absențe: Benfica: L. Barreiro (Inactive); Benfica: E. Barrenechea (Injury); Benfica: D. Lukebakio (Injury); Lech Poznan: A. Douglas (Ankle Injury).

Modelul vs realitate: Benfica, ultimele 10 acasă: 3,2 marcate și 0,8 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10. Lech Poznan, ultimele 10 în deplasare: 2,3 marcate și 1,5 primite pe meci, peste 2,5 în 9 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe UEFA Europa League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 85% din 62 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 84% — Goluri pe meci: 4,0 la Benfica acasă, 3,8 la Lech Poznan în deplasare
  • Principal: 1X — 79% — Modelul dă 59% victorie Benfica și 20% egal; acasă, Benfica marchează 3,2 și primește 0,8 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 64% — Peste 2,5 în 8 din 10 meciuri acasă la Benfica și în 9 din 10 în deplasare la Lech Poznan. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Benfica a marcat până la pauză în 9 din 10 meciuri acasă, Lech Poznan în 7 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-1 (pauză 1-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri84%✅ a ieșit
Principal1X79%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri64%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.2, au fost 4. Rezultat 1X2: 1, cu 59% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 59% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Bayer Leverkusen – Marseille · UEFA Europa League (World) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 0-1

Cifrele arhivate: 1 57% · X 21% · 2 22% · Peste 1.5 84% · Peste 2.5 64% · GG 58% · scor probabil 2-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Bayer Leverkusen e ușor favorită: 57% victorie, 21% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 2,06–1,17, peste 2,5 la 64%, scor probabil 2-1.

Context: Bayer Leverkusen e pe locul 3 cu 9 puncte, Marseille pe locul 34 cu 0. Ultimele 5: Bayer Leverkusen Î 2-4, V 5-2, Î 0-3, V 2-0, V 2-1; Marseille V 2-0, V 4-3, Î 0-1, V 5-2, Î 0-1. Directe: Marseille 1-2 Bayer Leverkusen. Absențe: Bayer Leverkusen: E. Ben Seghir (Muscle Injury); Bayer Leverkusen: V. Boniface (Off the roster); Bayer Leverkusen: M. Diaby (Hamstring Injury); Bayer Leverkusen: G. Doue (Calf Injury).

Modelul vs realitate: Bayer Leverkusen, ultimele 10 acasă: 2,7 marcate și 0,9 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Marseille, ultimele 10 în deplasare: 1,0 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 4 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe UEFA Europa League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 85% din 62 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 84% — Goluri pe meci: 3,6 la Bayer Leverkusen acasă, 2,7 la Marseille în deplasare
  • Principal: 1X — 78% — Modelul dă 57% victorie Bayer Leverkusen și 21% egal; acasă, Bayer Leverkusen marchează 2,7 și primește 0,9 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 64% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Bayer Leverkusen și în 4 din 10 în deplasare la Marseille. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Bayer Leverkusen a marcat până la pauză în 8 din 10 meciuri acasă, Marseille în 2 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-1 (pauză 0-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri84%❌ nu a ieșit
Principal1X78%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri64%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.2, au fost 1. Rezultat 1X2: 2, cu 22% în model.

Lecția: Modelul a supraestimat golurile: aștepta 3.2, au fost 1. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 22% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Al Kholood – Al Khaleej Saihat · Pro League (Saudi-Arabia) · 5 noiembrie 2026 · fără rezultat final în bază

Cifrele arhivate: 1 41% · X 23% · 2 36% · Peste 1.5 83% · Peste 2.5 64% · GG 61% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 41% victorie Al Kholood, 23% egal, 36% victorie Al Khaleej Saihat. Modelul așteaptă goluri: xG 1,67–1,54, peste 2,5 la 64%, scor probabil 1-1.

Context: Al Kholood e pe locul 11 cu 12 puncte, Al Khaleej Saihat pe locul 9 cu 15. Ultimele 5: Al Kholood Î 3-5, Î 0-3, Î 2-3, Î 0-5, Î 0-2; Al Khaleej Saihat V 4-2, Î 1-4, V 3-2, V 2-0, E 1-1. Directe: Al Kholood 2-2 Al Khaleej Saihat, Al Khaleej Saihat 2-3 Al Kholood, Al Kholood 4-3 Al Khaleej Saihat.

Modelul vs realitate: Al Kholood, ultimele 10 acasă: 1,2 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Al Khaleej Saihat, ultimele 10 în deplasare: 1,1 marcate și 1,8 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe Pro League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 75% din 79 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 83% — Goluri pe meci: 2,9 la Al Kholood acasă, 2,9 la Al Khaleej Saihat în deplasare
  • Principal: Peste 2,5 goluri — 64% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Al Kholood și în 5 din 10 în deplasare la Al Khaleej Saihat
  • Curajos: Ambele marchează — 61% — Al Kholood marchează acasă în 6 din 10, Al Khaleej Saihat în deplasare în 7 din 10. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Al Kholood a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, Al Khaleej Saihat în 4 din 10 în deplasare.

FC Jerusalem – Dimona · Liga Alef (Israel) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 3-0

Cifrele arhivate: 1 32% · X 22% · 2 46% · Peste 1.5 83% · Peste 2.5 64% · GG 60% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Dimona e ușor favorită: 46% victorie, 22% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 1,44–1,81, peste 2,5 la 64%, scor probabil 1-1.

Context: Ultimele 5: FC Jerusalem Î 1-3, Î 0-5, Î 2-4, Î 0-1, V 2-0; Dimona V 7-0, Î 2-3, V 2-0, V 2-0. Directe: FC Jerusalem 4-1 Dimona, Dimona 1-1 FC Jerusalem, FC Jerusalem 0-3 Dimona.

Modelul vs realitate: FC Jerusalem, ultimele 10 acasă: 1,4 marcate și 1,8 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Dimona, ultimele 10 în deplasare: 1,5 marcate și 1,4 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe Liga Alef, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 72% din 58 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 83% — Goluri pe meci: 3,2 la FC Jerusalem acasă, 2,9 la Dimona în deplasare
  • Principal: X2 — 68% — Modelul dă 46% victorie Dimona și 22% egal; în deplasare, Dimona marchează 1,5 și primește 1,4 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 64% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la FC Jerusalem și în 5 din 10 în deplasare la Dimona. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: FC Jerusalem a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, Dimona în 6 din 9 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-0 (pauză 2-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri83%✅ a ieșit
PrincipalX268%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri64%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.2, au fost 3. Rezultat 1X2: 1, cu 32% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (68%) nu — rezultatul a căzut în cei 32% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 32% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Beitar Nahariya – Tzeirey Tamra · Liga Alef (Israel) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 1-0

Cifrele arhivate: 1 61% · X 20% · 2 19% · Peste 1.5 82% · Peste 2.5 62% · GG 56% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Beitar Nahariya e favorita clară a modelului: 61% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,10–1,05, peste 2,5 la 62%, scor probabil 1-1.

Context: Ultimele 5: Beitar Nahariya Î 0-2, Î 1-3, Î 0-2, V 4-0, V 1-0; Tzeirey Tamra Î 1-2, Î 1-3, Î 0-1, V 3-2.

Modelul vs realitate: Beitar Nahariya, ultimele 10 acasă: 2,0 marcate și 1,5 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Tzeirey Tamra, ultimele 10 în deplasare: 1,5 marcate și 1,9 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe Liga Alef, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 72% din 58 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 82% — Goluri pe meci: 3,5 la Beitar Nahariya acasă, 3,4 la Tzeirey Tamra în deplasare
  • Principal: 1X — 81% — Modelul dă 61% victorie Beitar Nahariya și 20% egal; acasă, Beitar Nahariya marchează 2,0 și primește 1,5 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 62% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la Beitar Nahariya și în 7 din 10 în deplasare la Tzeirey Tamra. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Beitar Nahariya a marcat până la pauză în 2 din 7 meciuri acasă, Tzeirey Tamra în 3 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 1-0 (pauză 1-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri82%❌ nu a ieșit
Principal1X81%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri62%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.2, au fost 1. Rezultat 1X2: 1, cu 61% în model.

Lecția: Modelul a supraestimat golurile: aștepta 3.2, au fost 1. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 61% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Real Sociedad – Lyon · UEFA Europa League (World) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 1-1

Cifrele arhivate: 1 41% · X 24% · 2 36% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 61% · GG 59% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 41% victorie Real Sociedad, 24% egal, 36% victorie Lyon. Modelul așteaptă goluri: xG 1,58–1,46, peste 2,5 la 61%, scor probabil 1-1.

Context: Real Sociedad e pe locul 14 cu 4 puncte, Lyon pe locul 13 cu 6. Ultimele 5: Real Sociedad Î 1-2, V 2-1, V 6-0, V 5-2, E 1-1; Lyon V 2-0, Î 0-2, Î 0-3, V 2-1, V 3-2. Directe: Real Sociedad 2-0 Lyon, Lyon 0-2 Real Sociedad. Absențe: Real Sociedad: A. Odriozola (Knee Injury); Real Sociedad: L. Beitia (Ankle Injury); Real Sociedad: A. Zakharyan (Ankle Injury); Lyon: S. Kango (Concussion).

Modelul vs realitate: Real Sociedad, ultimele 10 acasă: 1,4 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Lyon, ultimele 10 în deplasare: 0,9 marcate și 1,5 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe UEFA Europa League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 85% din 62 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 3,1 la Real Sociedad acasă, 2,4 la Lyon în deplasare
  • Principal: 1X — 64% — Modelul dă 41% victorie Real Sociedad și 24% egal; acasă, Real Sociedad marchează 1,4 și primește 1,7 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 61% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Real Sociedad și în 5 din 10 în deplasare la Lyon. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Real Sociedad a marcat până la pauză în 5 din 10 meciuri acasă, Lyon în 3 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 1-1 (pauză 1-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri81%✅ a ieșit
Principal1X64%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri61%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 2. Rezultat 1X2: X, cu 24% în model.

Lecția: Rezultat amestecat: o parte din pick-uri au ieșit, o parte nu. Rezultatului care s-a produs (X) modelul îi dădea 24% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Crystal Palace – 1899 Hoffenheim · UEFA Europa League (World) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 1-1

Cifrele arhivate: 1 38% · X 24% · 2 38% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 60% · GG 59% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 38% victorie Crystal Palace, 24% egal, 38% victorie 1899 Hoffenheim. Modelul așteaptă goluri: xG 1,52–1,50, peste 2,5 la 60%, scor probabil 1-1.

Context: Crystal Palace e pe locul 15 cu 4 puncte, 1899 Hoffenheim pe locul 23 cu 3. Ultimele 5: Crystal Palace Î 0-2, V 1-0, Î 0-2, E 2-2, Î 0-5; 1899 Hoffenheim Î 0-2, E 1-1, V 3-0, V 3-0, V 2-1. Absențe: Crystal Palace: C. Doucoure (Off the roster); Crystal Palace: Z. Gozo (Off the roster); Crystal Palace: E. Guessand (Off the roster); Crystal Palace: J. Lerma (Off the roster).

Modelul vs realitate: Crystal Palace, ultimele 10 acasă: 2,1 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10. 1899 Hoffenheim, ultimele 10 în deplasare: 1,5 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe UEFA Europa League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 85% din 62 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 3,8 la Crystal Palace acasă, 3,2 la 1899 Hoffenheim în deplasare
  • Principal: Sub 3,5 goluri — 62% — Goluri pe meci: 3,8 la Crystal Palace acasă, 3,2 la 1899 Hoffenheim în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 8 din 10 meciuri acasă la Crystal Palace și în 7 din 10 în deplasare la 1899 Hoffenheim. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Crystal Palace a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, 1899 Hoffenheim în 6 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 1-1 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri81%✅ a ieșit
PrincipalSub 3,5 goluri62%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 2. Rezultat 1X2: X, cu 24% în model.

Lecția: Rezultat amestecat: o parte din pick-uri au ieșit, o parte nu. Rezultatului care s-a produs (X) modelul îi dădea 24% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Hapoel Beer Sheva – OFI · UEFA Europa League (World) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 0-2

Cifrele arhivate: 1 55% · X 22% · 2 23% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 60% · GG 57% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Hapoel Beer Sheva e ușor favorită: 55% victorie, 22% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 1,90–1,13, peste 2,5 la 60%, scor probabil 1-1.

Context: Hapoel Beer Sheva e pe locul 30 cu 1 puncte, OFI pe locul 26 cu 3. Ultimele 5: Hapoel Beer Sheva V 5-2, V 5-2, Î 0-4, V 2-1, Î 1-2; OFI V 1-0, Î 0-1, V 2-1, Î 0-2, Î 3-4. Absențe: Hapoel Beer Sheva: D. Biton (Heart Problems); Hapoel Beer Sheva: Lucas Ventura (Muscle Injury); Hapoel Beer Sheva: Y. Stoyanov (Off the roster); Hapoel Beer Sheva: E. Peretz (Inactive).

Modelul vs realitate: Hapoel Beer Sheva, ultimele 10 acasă: 1,3 marcate și 1,3 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. OFI, ultimele 10 în deplasare: 1,1 marcate și 1,4 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe UEFA Europa League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 85% din 62 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 2,6 la Hapoel Beer Sheva acasă, 2,5 la OFI în deplasare
  • Principal: 1X — 77% — Modelul dă 55% victorie Hapoel Beer Sheva și 22% egal; acasă, Hapoel Beer Sheva marchează 1,3 și primește 1,3 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la Hapoel Beer Sheva și în 5 din 10 în deplasare la OFI. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Hapoel Beer Sheva a marcat până la pauză în 7 din 10 meciuri acasă, OFI în 2 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-2 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri81%✅ a ieșit
Principal1X77%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 2. Rezultat 1X2: 2, cu 23% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (77%) nu — rezultatul a căzut în cei 23% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 23% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Sparta Praha – Bournemouth · UEFA Europa League (World) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 1-3

Cifrele arhivate: 1 43% · X 24% · 2 33% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 60% · GG 58% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 43% victorie Sparta Praha, 24% egal, 33% victorie Bournemouth. Modelul așteaptă goluri: xG 1,63–1,39, peste 2,5 la 60%, scor probabil 1-1.

Context: Sparta Praha e pe locul 16 cu 4 puncte, Bournemouth pe locul 4 cu 9. Ultimele 5: Sparta Praha E 0-0, Î 0-2, V 5-1, Î 0-1, E 0-0; Bournemouth V 2-0, V 3-0, V 3-0, V 3-0, V 2-0. Absențe: Sparta Praha: M. Andersen (Knee Injury); Sparta Praha: A. Karabec (Ankle Injury); Sparta Praha: J. Mercado (Calf Injury); Sparta Praha: O. Penxa (Knee Injury).

Modelul vs realitate: Sparta Praha, ultimele 10 acasă: 2,4 marcate și 1,3 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Bournemouth, ultimele 10 în deplasare: 1,9 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe UEFA Europa League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 85% din 62 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 3,7 la Sparta Praha acasă, 3,6 la Bournemouth în deplasare
  • Principal: 1X — 67% — Modelul dă 43% victorie Sparta Praha și 24% egal; acasă, Sparta Praha marchează 2,4 și primește 1,3 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la Sparta Praha și în 8 din 10 în deplasare la Bournemouth. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Sparta Praha a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, Bournemouth în 7 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 1-3 (pauză 1-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri81%✅ a ieșit
Principal1X67%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 4. Rezultat 1X2: 2, cu 33% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (67%) nu — rezultatul a căzut în cei 33% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 33% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Lillestrom – Plzen · UEFA Europa League (World) · 5 noiembrie 2026 · rezultat final 0-1

Cifrele arhivate: 1 42% · X 24% · 2 34% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 60% · GG 58% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 42% victorie Lillestrom, 24% egal, 34% victorie Plzen. Modelul așteaptă goluri: xG 1,59–1,39, peste 2,5 la 60%, scor probabil 1-1.

Context: Lillestrom e pe locul 31 cu 1 puncte, Plzen pe locul 33 cu 0. Ultimele 5: Lillestrom V 1-0, V 2-1, V 3-2, Î 0-6, V 2-0; Plzen V 4-0, V 6-1, Î 1-2, Î 1-2, V 3-2. Absențe: Lillestrom: E. B. Garnas (Knee Injury); Lillestrom: C. Jebara (Groin Injury); Plzen: V. Jemelka (Knee Injury); Plzen: M. Tvrdon (Off the roster).

Modelul vs realitate: Lillestrom, ultimele 10 acasă: 1,3 marcate și 2,2 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Plzen, ultimele 10 în deplasare: 2,3 marcate și 1,8 primite pe meci, peste 2,5 în 9 din 10. Banda 78–85% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 80,9% din 16029 de cazuri. Pe UEFA Europa League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 85% din 62 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 3,5 la Lillestrom acasă, 4,1 la Plzen în deplasare
  • Principal: 1X — 66% — Modelul dă 42% victorie Lillestrom și 24% egal; acasă, Lillestrom marchează 1,3 și primește 2,2 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Lillestrom și în 9 din 10 în deplasare la Plzen. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Lillestrom a marcat până la pauză în 4 din 10 meciuri acasă, Plzen în 4 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-1 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri81%❌ nu a ieșit
Principal1X66%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 1. Rezultat 1X2: 2, cu 34% în model.

Lecția: Modelul a supraestimat golurile: aștepta 3.0, au fost 1. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 34% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

← 4 noiembrie 2026 · toate zilele

Arhivă descriptivă; dovada prospectivă se verifică separat. Statistic · informativ · nu sfat de pariere · 18+