POSEIDON POSEIDON

Analize Pro arhivate · text original neschimbat · verificare la 90 de minute

Analizele Pro din 1 noiembrie 2026

12 analize arhivate, reproduse neschimbate; 12 cu rezultat final și verificarea de a doua zi. Ce e Pro și bilanțul tuturor pick-urilor →

← 31 octombrie 2026 · toate zilele

Karaman Belediyespor – Yeşilyurt Belediyespor · 3. Lig - Group 3 (Turkey) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 1-6

Cifrele arhivate: 1 7% · X 10% · 2 83% · Peste 1.5 88% · Peste 2.5 71% · GG 50% · scor probabil 0-2. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Yeşilyurt Belediyespor e favorita clară a modelului: 83% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 0,70–3,00, peste 2,5 la 71%, scor probabil 0-2.

Context: Ultimele 5: Karaman Belediyespor Î 0-6, Î 0-1, V 2-1, Î 1-7, Î 0-1; Yeşilyurt Belediyespor V 4-0, V 4-0, E 1-1, V 3-0, V 3-1.

Modelul vs realitate: Karaman Belediyespor, ultimele 10 acasă: 0,8 marcate și 3,2 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10. Yeşilyurt Belediyespor, ultimele 10 în deplasare: 2,3 marcate și 1,0 primite pe meci, peste 2,5 în 4 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: X2 — 93% — Modelul dă 83% victorie Yeşilyurt Belediyespor și 10% egal; în deplasare, Yeşilyurt Belediyespor marchează 2,3 și primește 1,0 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 88% — Goluri pe meci: 4,0 la Karaman Belediyespor acasă, 3,3 la Yeşilyurt Belediyespor în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 71% — Peste 2,5 în 8 din 10 meciuri acasă la Karaman Belediyespor și în 4 din 10 în deplasare la Yeşilyurt Belediyespor. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Karaman Belediyespor a marcat până la pauză în 3 din 10 meciuri acasă, Yeşilyurt Belediyespor în 7 din 10 în deplasare.
ℹ️ xG în analizele POSEIDON = golurile așteptate de modelul nostru pentru fiecare echipă, calibrat pe meciurile trecute, nu xG din șuturi.

Verificarea de a doua zi · 1-6 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăX293%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri88%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri71%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.7, au fost 7. Rezultat 1X2: 2, cu 83% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 83% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Rīgas FS – Grobiņa · Virsliga (Latvia) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 3-0

Cifrele arhivate: 1 80% · X 12% · 2 8% · Peste 1.5 85% · Peste 2.5 66% · GG 48% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Rīgas FS e favorita clară a modelului: 80% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,73–0,64, peste 2,5 la 66%, scor probabil 2-0.

Context: Rīgas FS e pe locul 1 cu 86 de puncte, Grobiņa pe locul 8 cu 29. Ultimele 5: Rīgas FS V 3-0, V 2-0, V 4-0, V 4-2, E 1-1; Grobiņa Î 2-5, V 3-2, Î 1-2, E 1-1, E 0-0. Directe: Rīgas FS 6-1 Grobiņa, Grobiņa 1-3 Rīgas FS, Grobiņa 0-1 Rīgas FS.

Modelul vs realitate: Rīgas FS, ultimele 10 acasă: 2,8 marcate și 1,2 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Grobiņa, ultimele 10 în deplasare: 0,7 marcate și 2,3 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 92% — Modelul dă 80% victorie Rīgas FS și 12% egal; acasă, Rīgas FS marchează 2,8 și primește 1,2 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 85% — Goluri pe meci: 4,0 la Rīgas FS acasă, 3,0 la Grobiņa în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 66% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Rīgas FS și în 5 din 10 în deplasare la Grobiņa. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Rīgas FS a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, Grobiņa în 2 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-0 (pauză 2-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X92%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri85%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri66%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.4, au fost 3. Rezultat 1X2: 1, cu 80% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 80% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Strání – Brumov · 4. liga - Divizie E (Czech-Republic) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 9-1

Cifrele arhivate: 1 77% · X 12% · 2 11% · Peste 1.5 91% · Peste 2.5 78% · GG 60% · scor probabil 3-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Strání e favorita clară a modelului: 77% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 3,09–1,09, peste 2,5 la 78%, scor probabil 3-1.

Context: Strání e pe locul 2 cu 28 de puncte, Brumov pe locul 15 cu 7. Ultimele 5: Strání V 6-0, Î 0-2, V 3-1, Î 1-3, V 5-0; Brumov Î 1-3, Î 0-3, Î 1-3, V 3-2, Î 0-1. Directe: Brumov 4-0 Strání, Strání 1-0 Brumov, Strání 2-0 Brumov.

Modelul vs realitate: Strání, ultimele 10 acasă: 3,1 marcate și 1,4 primite pe meci, peste 2,5 în 9 din 10. Brumov, ultimele 10 în deplasare: 1,6 marcate și 2,4 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Banda 85–100% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 87,1% din 9207 cazuri. Pe 4. liga - Divizie E, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 83% din 71 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 91% — Goluri pe meci: 4,5 la Strání acasă, 4,0 la Brumov în deplasare
  • Principal: 1X — 89% — Modelul dă 77% victorie Strání și 12% egal; acasă, Strání marchează 3,1 și primește 1,4 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 78% — Peste 2,5 în 9 din 10 meciuri acasă la Strání și în 7 din 10 în deplasare la Brumov. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Strání a marcat până la pauză în 6 din 10 meciuri acasă, Brumov în 5 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 9-1 (pauză 5-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri91%✅ a ieșit
Principal1X89%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri78%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 4.2, au fost 10. Rezultat 1X2: 1, cu 77% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 77% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Amed – Eyüpspor · Süper Lig (Turkey) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 5-1

Cifrele arhivate: 1 77% · X 14% · 2 9% · Peste 1.5 84% · Peste 2.5 65% · GG 50% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Amed e favorita clară a modelului: 77% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,56–0,71, peste 2,5 la 65%, scor probabil 2-0.

Context: Amed e pe locul 2 cu 20 de puncte, Eyüpspor pe locul 18 cu 3. Ultimele 5: Amed V 2-1, V 1-0, E 2-2, V 3-2, V 5-0; Eyüpspor Î 0-1, Î 0-2, Î 0-4, Î 0-8, Î 0-2. Directe: Eyüpspor 3-1 Amed, Amed 1-1 Eyüpspor. Absențe: Amed: L. Dellova (Yellow Cards); Amed: D. Demir (Knee Injury); Amed: M. Diagne (Red Card); Amed: Y. Sor (Muscle Injury).

Modelul vs realitate: Amed, ultimele 10 acasă: 2,6 marcate și 0,7 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Eyüpspor, ultimele 10 în deplasare: 0,6 marcate și 2,3 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 91% — Modelul dă 77% victorie Amed și 14% egal; acasă, Amed marchează 2,6 și primește 0,7 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 84% — Goluri pe meci: 3,3 la Amed acasă, 2,9 la Eyüpspor în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 65% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la Amed și în 5 din 10 în deplasare la Eyüpspor. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Amed a marcat până la pauză în 5 din 10 meciuri acasă, Eyüpspor în 3 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 5-1 (pauză 3-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X91%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri84%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri65%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.3, au fost 6. Rezultat 1X2: 1, cu 77% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 77% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

BSC Young Boys – FC Zurich · Super League (Switzerland) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 3-5

Cifrele arhivate: 1 72% · X 14% · 2 14% · Peste 1.5 91% · Peste 2.5 76% · GG 62% · scor probabil 2-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: BSC Young Boys e favorita clară a modelului: 72% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,85–1,20, peste 2,5 la 76%, scor probabil 2-1.

Context: BSC Young Boys e pe locul 2 cu 25 de puncte, FC Zurich pe locul 5 cu 17. Ultimele 5: BSC Young Boys V 2-0, V 5-0, V 2-0, V 2-1, V 3-2; FC Zurich V 2-1, Î 0-2, V 4-2, V 3-1, E 1-1. Directe: FC Zurich 2-4 BSC Young Boys, BSC Young Boys 3-0 FC Zurich, BSC Young Boys 3-0 FC Zurich.

Modelul vs realitate: BSC Young Boys, ultimele 10 acasă: 3,1 marcate și 1,7 primite pe meci, peste 2,5 în 9 din 10. FC Zurich, ultimele 10 în deplasare: 1,7 marcate și 2,2 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Banda 85–100% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 87,1% din 9207 cazuri. Pe Super League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 84% din 64 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 91% — Goluri pe meci: 4,8 la BSC Young Boys acasă, 3,9 la FC Zurich în deplasare
  • Principal: 1X — 86% — Modelul dă 72% victorie BSC Young Boys și 14% egal; acasă, BSC Young Boys marchează 3,1 și primește 1,7 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 76% — Peste 2,5 în 9 din 10 meciuri acasă la BSC Young Boys și în 7 din 10 în deplasare la FC Zurich. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: BSC Young Boys a marcat până la pauză în 6 din 9 meciuri acasă, FC Zurich în 4 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-5 (pauză 3-2)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri91%✅ a ieșit
Principal1X86%❌ nu a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri76%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 4.0, au fost 8. Rezultat 1X2: 2, cu 14% în model.

Lecția: Cifra de bază a ținut; pick-ul principal (86%) nu — rezultatul a căzut în cei 14% pe care analiza îi declara. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 14% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Rot-Weiß Walldorf – Kassel · Oberliga - Hessen (Germany) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 1-2

Cifrele arhivate: 1 48% · X 20% · 2 32% · Peste 1.5 90% · Peste 2.5 75% · GG 67% · scor probabil 2-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Rot-Weiß Walldorf e ușor favorită: 48% victorie, 20% egal. Modelul așteaptă goluri: xG 2,17–1,76, peste 2,5 la 75%, scor probabil 2-1.

Context: Rot-Weiß Walldorf e pe locul 12 cu 20 de puncte, Kassel pe locul 13 cu 19. Ultimele 5: Rot-Weiß Walldorf V 2-1, Î 1-3, V 2-1, E 2-2, V 1-0; Kassel E 1-1, V 3-2, E 0-0, Î 0-2, E 0-0. Directe: Kassel 1-5 Rot-Weiß Walldorf, Rot-Weiß Walldorf 2-4 Kassel.

Modelul vs realitate: Rot-Weiß Walldorf, ultimele 10 acasă: 2,6 marcate și 1,8 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10. Kassel, ultimele 10 în deplasare: 1,8 marcate și 2,2 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. Banda 85–100% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 87,1% din 9207 cazuri. Pe Oberliga - Hessen, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 88% din 113 meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 90% — Goluri pe meci: 4,4 la Rot-Weiß Walldorf acasă, 4,0 la Kassel în deplasare
  • Principal: Peste 2,5 goluri — 75% — Peste 2,5 în 8 din 10 meciuri acasă la Rot-Weiß Walldorf și în 6 din 10 în deplasare la Kassel
  • Curajos: Ambele marchează — 67% — Rot-Weiß Walldorf marchează acasă în 10 din 10, Kassel în deplasare în 7 din 10. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Rot-Weiß Walldorf a marcat până la pauză în 8 din 10 meciuri acasă, Kassel în 6 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 1-2 (pauză 1-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri90%✅ a ieșit
PrincipalPeste 2,5 goluri75%✅ a ieșit
CurajosAmbele marchează67%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.9, au fost 3. Rezultat 1X2: 2, cu 32% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 32% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Ironi Nesher – Hapoel Ironi Arraba · Liga Alef (Israel) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 5-0

Cifrele arhivate: 1 75% · X 14% · 2 11% · Peste 1.5 86% · Peste 2.5 68% · GG 54% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Ironi Nesher e favorita clară a modelului: 75% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,63–0,87, peste 2,5 la 68%, scor probabil 2-0.

Context: Ultimele 5: Ironi Nesher V 2-1, V 2-1, V 4-0, V 2-0, Î 1-2; Hapoel Ironi Arraba Î 1-5, V 2-1, E 0-0, E 1-1, Î 1-4. Directe: Ironi Nesher 3-1 Hapoel Ironi Arraba, Hapoel Ironi Arraba 2-2 Ironi Nesher, Hapoel Ironi Arraba 0-0 Ironi Nesher.

Modelul vs realitate: Ironi Nesher, ultimele 10 acasă: 2,8 marcate și 0,9 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Hapoel Ironi Arraba, ultimele 10 în deplasare: 1,3 marcate și 2,4 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 89% — Modelul dă 75% victorie Ironi Nesher și 14% egal; acasă, Ironi Nesher marchează 2,8 și primește 0,9 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 86% — Goluri pe meci: 3,7 la Ironi Nesher acasă, 3,7 la Hapoel Ironi Arraba în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 68% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Ironi Nesher și în 8 din 10 în deplasare la Hapoel Ironi Arraba. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Ironi Nesher a marcat până la pauză în 5 din 10 meciuri acasă, Hapoel Ironi Arraba în 5 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 5-0 (pauză 2-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X89%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri86%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri68%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.5, au fost 5. Rezultat 1X2: 1, cu 75% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 75% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

FC Lugano – FC Basel 1893 · Super League (Switzerland) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 2-1

Cifrele arhivate: 1 71% · X 15% · 2 14% · Peste 1.5 89% · Peste 2.5 73% · GG 60% · scor probabil 2-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: FC Lugano e favorita clară a modelului: 71% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,69–1,11, peste 2,5 la 73%, scor probabil 2-1.

Context: FC Lugano e pe locul 1 cu 31 de puncte, FC Basel 1893 pe locul 7 cu 14. Ultimele 5: FC Lugano V 3-2, V 5-2, V 4-0, V 3-2, V 4-0; FC Basel 1893 E 0-0, V 3-0, Î 0-3, Î 3-7, Î 1-3. Directe: FC Basel 1893 1-3 FC Lugano, FC Lugano 4-0 FC Basel 1893, FC Basel 1893 1-1 FC Lugano.

Modelul vs realitate: FC Lugano, ultimele 10 acasă: 2,6 marcate și 1,0 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10. FC Basel 1893, ultimele 10 în deplasare: 2,5 marcate și 2,1 primite pe meci, peste 2,5 în 9 din 10. Banda 85–100% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 87,1% din 9207 cazuri. Pe Super League, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 84% din 64 de meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 89% — Goluri pe meci: 3,6 la FC Lugano acasă, 4,6 la FC Basel 1893 în deplasare
  • Principal: 1X — 86% — Modelul dă 71% victorie FC Lugano și 15% egal; acasă, FC Lugano marchează 2,6 și primește 1,0 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 73% — Peste 2,5 în 8 din 10 meciuri acasă la FC Lugano și în 9 din 10 în deplasare la FC Basel 1893. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: FC Lugano a marcat până la pauză în 8 din 10 meciuri acasă, FC Basel 1893 în 5 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 2-1 (pauză 2-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri89%✅ a ieșit
Principal1X86%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri73%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.8, au fost 3. Rezultat 1X2: 1, cu 71% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 71% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Rot-weiss Erfurt – SV Babelsberg 03 · Regionalliga - Nordost (Germany) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 4-1

Cifrele arhivate: 1 62% · X 18% · 2 20% · Peste 1.5 89% · Peste 2.5 73% · GG 63% · scor probabil 2-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Rot-weiss Erfurt e favorita clară a modelului: 62% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,45–1,33, peste 2,5 la 73%, scor probabil 2-1.

Context: Ultimele 5: Rot-weiss Erfurt V 3-2, E 2-2, Î 1-3, V 4-3, E 2-2; SV Babelsberg 03 V 1-0, Î 0-6, E 0-0, V 3-2, Î 0-2. Directe: FC Rot-Weiß Erfurt 4-2 SV Babelsberg 03, SV Babelsberg 03 0-2 FC Rot-Weiß Erfurt, SV Babelsberg 03 0-2 FC Rot-Weiß Erfurt.

Modelul vs realitate: Rot-weiss Erfurt, ultimele 10 acasă: 2,5 marcate și 1,0 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. SV Babelsberg 03, ultimele 10 în deplasare: 2,0 marcate și 1,6 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Banda 85–100% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 87,1% din 9207 cazuri. Pe Regionalliga - Nordost, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 83% din 113 meciuri verificate.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 89% — Goluri pe meci: 3,5 la Rot-weiss Erfurt acasă, 3,6 la SV Babelsberg 03 în deplasare
  • Principal: 1X — 80% — Modelul dă 62% victorie Rot-weiss Erfurt și 18% egal; acasă, Rot-weiss Erfurt marchează 2,5 și primește 1,0 pe meci
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 73% — Peste 2,5 în 7 din 10 meciuri acasă la Rot-weiss Erfurt și în 7 din 10 în deplasare la SV Babelsberg 03. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Rot-weiss Erfurt a marcat până la pauză în 6 din 9 meciuri acasă, SV Babelsberg 03 în 6 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 4-1 (pauză 2-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri89%✅ a ieșit
Principal1X80%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri73%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.8, au fost 5. Rezultat 1X2: 1, cu 62% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 62% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

SG Sonnenhof Grossaspach – Rot-weiss Essen · 3. Liga (Germany) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 0-1

Cifrele arhivate: 1 40% · X 21% · 2 39% · Peste 1.5 88% · Peste 2.5 71% · GG 65% · scor probabil 1-1. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Meci echilibrat în model: 40% victorie SG Sonnenhof Grossaspach, 21% egal, 39% victorie Rot-weiss Essen. Modelul așteaptă goluri: xG 1,85–1,84, peste 2,5 la 71%, scor probabil 1-1.

Context: Ultimele 5: SG Sonnenhof Grossaspach Î 2-4, Î 1-7, V 3-2, E 2-2, Î 1-5; Rot-weiss Essen Î 1-2, V 1-0, Î 0-1, V 2-0, E 3-3.

Modelul vs realitate: SG Sonnenhof Grossaspach, ultimele 10 acasă: 1,5 marcate și 2,3 primite pe meci, peste 2,5 în 5 din 10. Rot-weiss Essen, ultimele 10 în deplasare: 2,0 marcate și 2,0 primite pe meci, peste 2,5 în 7 din 10. Banda 85–100% a modelului pe Peste 1,5 goluri a ieșit istoric în 87,1% din 9207 cazuri. Pe 3. Liga, modelul a ieșit la Peste 1,5 goluri în 81% din 108 meciuri verificate. ⚠️ La ambele marchează, echipele spun altceva: SG Sonnenhof Grossaspach marchează acasă în 9 din 10, Rot-weiss Essen în deplasare în 5 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: Peste 1,5 goluri — 88% — Goluri pe meci: 3,8 la SG Sonnenhof Grossaspach acasă, 4,0 la Rot-weiss Essen în deplasare
  • Principal: Peste 2,5 goluri — 71% — Peste 2,5 în 5 din 10 meciuri acasă la SG Sonnenhof Grossaspach și în 7 din 10 în deplasare la Rot-weiss Essen
  • Curajos: Ambele marchează — 65% — SG Sonnenhof Grossaspach marchează acasă în 9 din 10, Rot-weiss Essen în deplasare în 5 din 10. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: SG Sonnenhof Grossaspach a marcat până la pauză în 7 din 10 meciuri acasă, Rot-weiss Essen în 3 din 9 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 0-1 (pauză 0-1)

PickPiațaAnunțatRezultat
BazăPeste 1,5 goluri88%❌ nu a ieșit
PrincipalPeste 2,5 goluri71%❌ nu a ieșit
CurajosAmbele marchează65%❌ nu a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.7, au fost 1. Rezultat 1X2: 2, cu 39% în model.

Lecția: Modelul a supraestimat golurile: aștepta 3.7, au fost 1. Rezultatului care s-a produs (2) modelul îi dădea 39% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

Nashville SC – New York Red Bulls · Major League Soccer (USA) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 3-2

Cifrele arhivate: 1 70% · X 18% · 2 12% · Peste 1.5 81% · Peste 2.5 60% · GG 51% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: Nashville SC e favorita clară a modelului: 70% victorie. Modelul așteaptă goluri: xG 2,22–0,78, peste 2,5 la 60%, scor probabil 2-0.

Context: Ultimele 5: Nashville SC E 0-0, V 2-0, E 1-1, V 4-0, V 4-1; New York Red Bulls Î 2-3, V 2-0, Î 0-2, Î 1-2, V 4-1. Directe: New York Red Bulls 0-1 Nashville SC, Nashville SC 2-1 New York Red Bulls, New York Red Bulls 2-0 Nashville SC. Absențe: Nashville SC: O. Presthus (Lower-Body Injury); Nashville SC: F. Camara (Lower-Body Injury); New York Red Bulls: J. Che (Knee Injury); New York Red Bulls: R. Donkor (Yellow Cards).

Modelul vs realitate: Nashville SC, ultimele 10 acasă: 2,5 marcate și 0,5 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10. New York Red Bulls, ultimele 10 în deplasare: 1,2 marcate și 1,4 primite pe meci, peste 2,5 în 6 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 88% — Modelul dă 70% victorie Nashville SC și 18% egal; acasă, Nashville SC marchează 2,5 și primește 0,5 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 81% — Goluri pe meci: 3,0 la Nashville SC acasă, 2,6 la New York Red Bulls în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 60% — Peste 2,5 în 6 din 10 meciuri acasă la Nashville SC și în 6 din 10 în deplasare la New York Red Bulls. E pick de cotă

De urmărit: Prima repriză: Nashville SC a marcat până la pauză în 7 din 10 meciuri acasă, New York Red Bulls în 4 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 3-2 (pauză 1-2)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X88%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri81%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri60%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 3.0, au fost 5. Rezultat 1X2: 1, cu 70% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 70% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

ML Vitebsk – FC Minsk · Premier League (Belarus) · 1 noiembrie 2026 · rezultat final 4-0

Cifrele arhivate: 1 68% · X 19% · 2 12% · Peste 1.5 78% · Peste 2.5 56% · GG 48% · scor probabil 2-0. Ora din arhivă: 07:20. Textul original este reprodus neschimbat; eligibilitatea prospectivă se verifică separat.

Verdict: ML Vitebsk e favorita clară a modelului: 68% victorie. La goluri, meciul e la mijloc: xG 2,06–0,71, peste 2,5 la 56%, scor probabil 2-0.

Context: ML Vitebsk e pe locul 2 cu 56 de puncte, FC Minsk pe locul 8 cu 34. Ultimele 5: ML Vitebsk Î 0-1, V 2-0, V 1-0, V 2-0, V 5-1; FC Minsk Î 1-3, Î 2-4, Î 0-1, E 0-0, Î 0-2. Directe: FC Minsk 2-2 ML Vitebsk, ML Vitebsk 4-1 FC Minsk, FC Minsk 1-2 ML Vitebsk.

Modelul vs realitate: ML Vitebsk, ultimele 10 acasă: 1,6 marcate și 0,6 primite pe meci, peste 2,5 în 3 din 10. FC Minsk, ultimele 10 în deplasare: 1,8 marcate și 1,6 primite pe meci, peste 2,5 în 8 din 10.

Piețele alese:

  • Bază: 1X — 88% — Modelul dă 68% victorie ML Vitebsk și 19% egal; acasă, ML Vitebsk marchează 1,6 și primește 0,6 pe meci
  • Principal: Peste 1,5 goluri — 78% — Goluri pe meci: 2,2 la ML Vitebsk acasă, 3,4 la FC Minsk în deplasare
  • Curajos: Peste 2,5 goluri — 56% — Peste 2,5 în 3 din 10 meciuri acasă la ML Vitebsk și în 8 din 10 în deplasare la FC Minsk. E pick de cotă, cu risc asumat

De urmărit: Prima repriză: ML Vitebsk a marcat până la pauză în 8 din 10 meciuri acasă, FC Minsk în 8 din 10 în deplasare.

Verificarea de a doua zi · 4-0 (pauză 4-0)

PickPiațaAnunțatRezultat
Bază1X88%✅ a ieșit
PrincipalPeste 1,5 goluri78%✅ a ieșit
CurajosPeste 2,5 goluri56%✅ a ieșit

Goluri: modelul aștepta 2.8, au fost 4. Rezultat 1X2: 1, cu 68% în model.

Lecția: Modelul și contextul au mers în aceeași direcție, iar rezultatul le-a confirmat. Rezultatului care s-a produs (1) modelul îi dădea 68% înainte de meci. Probabilitățile nu se modifică retroactiv.

← 31 octombrie 2026 · toate zilele

Arhivă descriptivă; dovada prospectivă se verifică separat. Statistic · informativ · nu sfat de pariere · 18+